Internazionale Milano a ratat ocazia de a reveni pe podium în Serie A italiană

Internazionale Milano a ratat ocazia de a reveni pe podium în Serie A italiană. Fotbaliştii grupării „nerazzurra” nu au putut învinge în deplasare la Hellas Verona, cu care au terminat la egalitate, scor 2-2, partida etapei a 31-a a campionatului.

Gazdele au început cu toate motoarele turate şi au ajuns în avantaj deja în minutul 2, graţie unei acţiuni personale a sârbului Darko Lazovic.

Până la pauză nu s-a mai înscris nici un gol, dar milanezii au ieşit extrem de motivaţi de la cabine şi au întors scorul în doar 6 minute.

În minutul 49 Antonio Candreva a egalat, reluând în poartă un balon revenit din bară după un şut al belgianului Romelu Lukaku, iar două minute mai târziu fundaşul veronez Federico Dimarco a deviat mingea în propria poartă cu pieptul.

Internazionale a condus până spre final, dar portughezul Miguel Veloso a egalat în minutul 86, cu un șut plasat de la aproximativ 15 metri.

Echipa milaneză a rămas pe locul 4, fiind devansată cu un punct de o altă formaţie din provincia Lombardia, Atalanta Bergamo.