Lucas Ocampos, salvatorul formaţiei Sevilla în meciul cu Eibar. În prelungiri, mijlocaşul argentinian a jucat în poartă

Lucas Ocampos a fost salvatorul formaţiei Sevilla în meciul cu Eibar, din etapa a 34-a din La Liga.

În prelungirile partidei, portarul andaluzilor, Tomáš Vaclík, s-a accidentat şi, în condiţiile în care toate schimbările erau epuizate, locul acestuia între buturi a fost luat de mijlocaşul argentinian. Ocampos s-a descurcat de minune în rolul nou şi a respins şutul portarului advers, la ultima fază a meciului.

FC Sevilla a învins pe Eibar cu 1-0, tot Lucas Ocampos fiind jucătorul care a marcat golul. Gruparea andaluză se află pe locul patru în clasament, la două puncte de Atletico Madrid.