Universitatea Craiova a câștigat partida cu CFR Cluj

Universitatea Craiova a câștigat cu 3-2 meciul din deplasare cu CFR Cluj și a relansat lupta pentru titlu în Campionatul de fotbal al României.
Oaspeții au început mai bine și au deschis scorul în minutul 20 prin Elvir Koljic, care a marcat cu un șut la colțul lung din afara careului.
Oltenii și-au majorat avantajul în minutul 55, când Valentin Mihailă l-a lobat elegant pe portarul CFR-ului.

Cinci minute mai târziu clujenii au revenit în joc după golul înscris de Ciprian Deac. Gazdele s-au descătușat și au egalat în minutul 70 prin Paulo Vinicius, care a reluat balonul cu capul.

Când lucrurile mergeau spre o remiză, Universitatea Craiova a dat lovitura decisivă prin Alexandru Cicâldău, care a punctat în minutul 87.
În urma acestui rezultat, oltenii s-au apropiat la un singur punct de liderul CFR, cu 5 etape până la sfârșitul campionatului.