Real Madrid, victorie categorică. "Galacticii" au învins-o în deplasare pe Deportivo Alaves

Real Madrid a revenit în forță după ce a fost eliminată rușinos din Cupa Spaniei acum câteva zile de o formație din liga a treia. „Galacticii” au învins-o în deplasare pe Deportivo Alaves, într-un meci din cadrul etapei a 20-a din Primera Division.

Fără Zinedine Zidane pe banca tehnică, care este infectat cu noul coronavirus, Realul s-a impus categoric, scor 4-1.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 15 prin Casemiro, iar spre finalul primei reprize, Karim Benzema a mărit avantajul formației blanco după o pasa decisivă oferită de Eden Hazard. Cinci minute mai târziu, belgianul și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

Joselu a redus din diferență pentru gazde în a doua repriză, dar ultimul gol al meciului a fost marcat de Karim Benzema, francezul izbutind dubla în minutul 70.

Grației acestui succes Realul s-a apropiat la două puncte de liderul Atletico Madrid, care are însă două meciuri mai puțin disputate.

Preluat de la: Publika.md