Naționala de fotbal a Republicii Moldova a pierdut partida cu Grecia din Liga Națiunilor

Naționala de fotbal a Republicii Moldova a pierdut cu 0-2 partida de la Atena cu Grecia din Liga Națiunilor. „Tricolorii” s-au văzut conduși din prelungirile primei reprize. Veaceslav Posmac a fost eliminat pentru un fault comis în careul nostru, iar Anastasios Bakasetas a transformat lovitura de la 11 metri.

Elenii au marcat cel de-al doilea gol în minutul 50 prin Petros Mantalos.

Reprezentativa țării noastre ar fi putut să reducă din handicap cu 2 minute până la fluierul final, însă Nicolae Milinceanu a ratat un penalty. Șutul atacantului a fost apărat de portarul gazdelor.

Într-o altă partidă din grupa a treia, Slovenia a învins la Priștina cu 1-0 selecționata statului Kosovo. Singurul gol a fost înscris de Haris Vuckic.

Pe 14 octombrie naționala Moldovei va găzdui pe Slovenia în cea de-a patra partidă din Liga Națiunilor.
Meciul se va juca pe stadionul „Zimbru” din Chișinău și va fi transmis în direct de PRIME cu începere de la 21 și 45 de minute.