FC Barcelona a făcut spectacol în La Liga! Catalanii au surclasat-o în deplasare pe Villarreal

După 3 egaluri în ultimele 4 meciuri, FC Barcelona a făcut spectacol în La Liga! Catalanii au surclasat-o în deplasare cu 4-1 pe Villarreal, în etapa a 34-a a Campionatului Spaniei de fotbal. Elevii lui Quique Setien au început în forță și au a deschis scorul după doar 3 minute prin autogolul lui Pau Torres.

„Submarinul galben”a replicat în minutul 14 prin Gerard Moreno.
Oaspeții au preluat conducerea peste doar 6 minute grație execuției de zile mari, reușită de Luis Suarez.

În ultimul minut al primei reprize gruparea de pe Camp Nou a marcat o bijuterie de gol prin Antoine Griezmann, care l-a lobat pe portarul advers.

Campioana en-titre nu a mai forțat după pauză și a punctat doar o dată prin Ansu Fati în minutul 86.

Aflată pe locul doi, FC Barcelona rămâne în cursa pentru titlu și este la 4 puncte distanță de liderul Real Madrid.

La rândul lor, „galacticii” s-au impus la Bilbao cu 1-0 în fața lui Athletic.
Sergio Ramos a înscris singurul gol al partidei în minutul 73, transformând un penalty.