TREI PUNCTE OBȚINUTE PE FINAL: Inter Milano a dispus de Parma Calcio

Victorie dramatică pentru Inter Milano în etapa a 28-a a Campionatului Italiei de fotbal! „Nerazzurri” s-au impus cu 2-1 în fața formației Parma Calcio, după ce au fost conduși tot meciul. Gervinho a înscris primul gol al partidei în minutul 15.

Chiar dacă au dominat tot jocul, milanezii au reușit să înscrie abia pe final. Stefan de Vrij a egalat în minutul 84, iar peste 3 minute Alessandro Bastoni a marcat golul victoriei.

Inter rămâne pe locul trei, la patru puncte distanță de a doua clasată, Lazio Roma. Într-un alt meci, AC Milan a învins acasă cu 2-0 pe AS Roma. Ante Rebic și Hakan Calhanoglu au punctat pentru gazde.

Milanezii sunt pe treapta a șaptea, iar AS Roma se află pe locul cinci în clasament.