Internaționalul moldovean, Ion Nicolaescu, a marcat pentru DAC Dunajska Streda în meciul cu MSK Zilina

Internaționalul moldovean, Ion Nicolaescu, a marcat în al doilea meci consecutiv pentru echipa de club. Atacantul a înscris pentru DAC Dunajska Streda în meciul cu MSK Zilina din etapa a 20-a a campionatului Slovaciei, încheiat la egalitate scor 1-1. Nicolaescu a trimis balonul în poartă în minutul 10.

Nicolaescu a marcat al 7-lea său gol pentru DAC Dunajska Streda, 4 dintre aceastea le-a reușit în campionat. MSK Zilina a egalat prin Taofiq Jibril, în minutul 47.

După acest rezultat, formația lui Ion Nicolaescu este pe locul doi în clasament, cu 41 de puncte. Lider este Slovan Bratislava, cu 48 de puncte acumulate.