FC Barcelona, primul pas greșit după reluarea meciurilor în La Liga. Gruparea catalană a terminat la egalitate meciul din deplasare cu FC Sevilla

FC Barcelona a făcut primul pas greșit după reluarea meciurilor în La Liga. Gruparea catalană a terminat la egalitate meciul din deplasare cu FC Sevilla, scor 0-0. Oaspeții au dominat teritorial prima repriză, dar nu și-au creat multe ocazii de a înscrie.

După pauză, andaluzii au jucat mai curajos și au pus de câteva ori în pericol poarta Barcelonei.

Mai întâi, Lucas Ocampos a șutat puternic din unghi, însă Marc Andre Ter Stegen a avut un reflex senzațional și a respins mingea.

Ulterior, Munir El Haddadi a tras la colțul lung și de această dată goalkeeperul german a fost la înălțime.

FC Barcelona a replicat prin Luis Suarez, care a trimis balonul deasupra porții.

După 30 de etape disputate, catalanii sunt lideri, însă pot fi egalați la puncte, dacă marea rivală Real Madrid va câștiga meciul de duminică cu Real Sociedad.