Criza se adâncește la FC Liverpool! "Cormoranii" au pierdut meciul cu Leicester City

Criza se adâncește la FC Liverpool! „Cormoranii” au pierdut cu 1-3 partida din deplasare cu Leicester City și au suferit a treia înfrângere la rând în Campionatul Angliei de fotbal.

Deținătoarea titlului a deschis scorul în minutul 67 prin Mohamed Salah.

„Vulpile” au avut o replică pe măsură și au marcat de 3 ori în doar 7 minute. James Maddison a egalat, reușind să înscrie dintr-o lovitură liberă.

Jamie Vardy a adus-o pe Leicester în avantaj, 3 minute mai târziu, după o gafă incredibilă. Fundașul Ozan Kabak și portarul Alisson Becker s-au ciocnit, în tentativa de a respinge mingea, și au lăsat calea liberă spre poartă.

Harvey Barnes a stabilit scorul final în minutul 85, după o nouă gafă în defensiva campioanei en titre.

După acest gol încasat, antrenorul lui FC Liverpool, Jurgen Klopp, a făcut o criză de nervi la marginea terenului.

Echipa sa ocupă locul 4 în clasament, dar poziția de Liga Campionilor îi este serios amenințată.
„Cormoranii” au un punct avans față de Chelsea, care are și cu un meci mai puțin disputat.

Preluat de la: Publika.md