Brad Keselowsk s-a calificat în runda următoare a play-off-ului la NASCAR

Brad Keselowski continuă parcursul bun în NASCAR. Pilotul american a câștigat cursa de la Richmond, statul american Virginia, și s-a calificat în runda următoare a play-off-ului.

Keselowski a fost liderul cursei în 192 de tururi din totalul de 400. Americanul a obținut astfel cea de-a 34-a victorie din carieră în cursele de NASCAR.

Pe locul secund s-a clasat Martin Truex, iar pe trei Joey Logano.

În runda următoarea a play-off-ului s-au mai calificat după evoluția în această cursă încă un pilot. Este vorba despre Danny Hamlin. Astfel, în lupta pentru titlu în NASCAR au rămas opt piloți.

Următoarea cursă este programată pe 19 septembrie la Bristol, statul american Tennessee.

Liderul clasamentul general este Kevin Harvick. Brad Keselowski este pe poziția a doua, iar Danny Hamlin.

Preluat de la: Publika.md