Artur Ioniță a revenit pe gazon. Fotbalistul moldovean a jucat în meciul cu Hellas Verona

Internaționalul moldovean Artur Ioniță a jucat primul său meci după o pauză de mai bine de trei luni. Mijlocașul clubului Cagliari Calcio a fost titular în meciul din deplasare cu Hellas Verona, din etapa a 26-a a Campionatului de fotbal al Italiei, dar a fost înlocuit în minutul 68. A fost prima etapă din Serie A după întreruperea, ce a fost cauzată de pandemia de COVID-19.

Cagliari a pierdut partida cu 1-2 și rămâne fără nicio victorie în acest an. Gazdele au început ca din tun și au punctat de două ori în primele 26 de minute prin Samuel Di Carmine.

Cagliari Calcio a reușit doar să reducă din handicap grație golului marcat de Giovanni Simeone în minutul 43.

Într-o altă confruntare a etapei, FC Torino a terminat la egalitate, scor 1-1, disputa de acasă cu Parma Calcio.