Arsenal Londra s-a impus aseară în fața formației Newcastle United cu scorul de 3-0

Arsenal Londra continuă parcursul bun în Premier League. „Tunarii” rămân neînvinși în ultimele cinci etape. Londonezii s-au impus aseară în fața formației Newcastle United cu scorul de 3-0 în ultimul meci din cadrul etapei a 18-a. Gazdele au marcat toate golurile în repriza secundă.

Pierre-Emerick Aubameyang a deschis scorul în minutul 50, iar Bukayo Saka a dublat avantajul echipei sale peste 10 minute. Aubameyang și-a trecut în cont dubla peste un sfert de oră.

Grație acestei victorii, Arsenal a urcat pe locul 10 în clasamentul campionatului englez. Londonezii s-au apropiat astfel la 6 puncte de locurile, care asigură participarea în cupele europene.

„Tunarii” vor juca următorul meci din Premier League peste o săptămână cu Southampton, după care au programată partida cu liderul clasamentului Manchester United.

Preluat de la: Publika.md