Victorie pentru PSG. Parizienii au cucerit Cupa Franței pentru a 13-a oară

Paris Saint-Germain a cucerit Cupa Franței pentru a 13-a oară. În finala competiţiei, parizienii au învins pe Saint-Etienne cu scorul de 1-0.

Singurul gol al partidei de pe Stade de France a fost marcat de internaţionalul brazilian Neymar Junior în minutul 14.

Din minutul 31, Saint-Etienne a jucat în inferioritate numerică, Loic Perrin fiind eliminat pentru un fault dur la Kylian Mbappe. Atacantul lui PSG, accidentat, nu a mai putut continua meciul. În repriza secundă, formația pariziană a mai ratat câteva ocazii de gol, prin Angel Di Maria, Pablo Sarabia și Idrissa Gueye.

Paris-Saint Germain a recucerit astfel Cupa Franței, după ce anul trecut a cedat în finală, în seria penalty-urilor de departajare, în fața formaţiei Stade Rennes.

Preluat de la: Publika.md