Real Madrid, eliminare rușinoasă. "Galacticii" au pierdut disputa cu Alcoyano

Șoc în șaisprezecimile Cupei Regelui Spaniei la fotbal! Una dintre favoritele pentru câștigarea trofeului, Real Madrid, a fost eliminată de divizionara a treia Alcoyano, care a obținut o victorie în prelungiri cu 2-1.

Fundașul „galacticilor” Eder Militao a înscris primul gol al meciului în minutul 45.

În momentul în care părea că madrilenii se vor califica în runda următoare a competiției, jucătorii lui Alcoyano au reușit egalarea în minutul 80 prin Jose Solbes.

Timpul regulamentar s-a terminat cu 1-1 și au urmat două reprize de prelungiri.

Alcoyano a rămas în zece oameni, după eliminarea lui Ramon Lopez în minutul 109 pentru cumul de cartonașe.

Acest episod nu i-a demoralizat pe gazde, ci dimpotrivă. Peste 6 minute ei au marcat golul decisiv prin Jose Solbes.

În alt meci, Real Sociedad s-a calificat în optimile de finală, după ce a dispus cu 2-0 de o altă echipă din liga a treia Cordoba. Ambele goluri au fist înscrise de Willian Jose.