Milsami Orhei a întrerupt seria de 7 victorii consecutive în Divizia Națională de fotbal

Milsami Orhei a întrerupt seria de 7 victorii consecutive în Divizia Națională de fotbal. „Vulturii roșii” au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida de pe teren propriu cu Sfântul Gheorghe Suruceni, din cadrul etapei a 13-a.

Oaspeții au preluat conducerea în minutul 38 prin Roman Volkov. Lurcurile s-au complicat pentru „sfinții”, care au rămas în inferioritatea numerică în minutul 72, după ce Maxim Focșa a fost eliminat pentru cumul de cartonașe.

Milsami a reușit egalarea în penultimul minut de joc prin Alexandru Antoniuc.

În urma acestui rezultat, Milsami a coborât pe locul 3 în clasament. Pe treapta a doua a urcat Petrocub-Hâncești, care a câștigat cu 4-1 meciul cu codașa Codru Lozova. Iaser Țurcan a marcat o dată,

Ion Jardan a realizat o dublă, iar jucătorul lozovenilor Eduard Zaplitnîi a deviat balonul în propria poartă.
De partea cealaltă, golul de onoare celor de la Codru a fost înscris de rusul Artiom Pestriakov.