Meci spectaculos în Anglia. Cum s-a încheiat confruntarea dintre Manchester City și FC Liverpool

Derbyul etapei a opta din Premier League dintre Manchester City și FC Liverpool s-a terminat nedecis, scor 1-1.

„Cormoranii” au preluat conducerea din minutul 13, când Mohamed Salah a transformat o lovitură de la 11 metri.

„Citadinii” au replicat în minutul 31 prin Gabriel Jesus.

City ar fi putut obține victoria, însă Kevin De Bruyne a ratat un penalty înainte de pauză.

Într-o altă partidă, Arsenal Londra a pierdut surprinzător cu 0-3 disputa de acasă cu Aston Villa Birmingham. Echipa oaspete a condus la pauză, după ce Bukayo Saka a deviat balonul în propria poartă. În repriza a doua, atacantul formației Aston Villa, Ollie Watkins, a realizat o dublă în doar 3 minute.

Arsenal și Manchester City împart locurile 10 și 11.

FC Liverpool este Tottenham Hotspur sunt la egalitate de puncte. Cele două echipe se află la un punct distanță de liderul Leicester City.

Preluat de la: Publika.md