Meci dramatic în etapa a șasea a Campionatului Italiei de fotbal. Internazionale Milano a încheiat la egalitate

Meci dramatic în etapa a șasea a Campionatului Italiei de fotbal. Condusă cu 2-0, echipa Internazionale Milano a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida de pe „San Siro” cu Parma Calcio.
Oaspeții au deschis scorul chiar în primul minut al reprizei a doua prin ivorianul Gervinho. Tot el a mărit avantajul echipei sale în minutul 62.

Milanezii s-au trezit imediat și au redus din handicap peste 2 minute prin Marcelo Brozovic, care l-a lăsat fără replică pe portarul Parmei.
„Nerazzurri” au smuls un punct în al doilea minut de prelungiri, când Ivan Perisic a reluat balonul cu capul.

Următorul meci Internazionale Milano îl va susține marți, 3 noiembrie cu Real Madrid în Liga Campionilor.
Partida va putea fi urmărită în direct pe PRIME cu începere de la 22:00.