Marșul victorios al "tunarilor". Arsenal Londra a învins-o pe West Bromwich Albion

Arsenal Londra continuă să-și revină după startul dezastruos de sezon. „Tunarii” au obținut a treia victorie consecutivă în Premier League după ce au învins pe West Bromwich Albion cu scorul de 4-0.

Oaspeții au marcat câte 2 goluri în fiecare repriză. Kieran Tierney a deschis scorul în minutul 23, iar cinci minute mai târziu, puștiul minune Bukayo Saka a dublat avantajul echipei londoneze.

În repriza secundă a ieșit la rampă Alexandre Lacazette. Atacantul francez a reușit să marcheze de două ori într-un interval de doar 4 minute.

Grație acestui succes, Arsenal a urcat pe locul 11 în clasament, în timp ce West Brom rămâne pe penultimul loc, cu o singură victorie din 17 meciuri.

Într-o altă partidă a etapei, Brighton a reuşit să obţină un egal acasă cu Wolverhampton Wanderers, scor 3-3. Asta după ce „lupii” au condus cu 3-1 la pauză.