Internazionale Milano a câștigat meciul cu Juventus Torino

Internazionale Milano a câștigat cu 2-0 Derby d’Italia cu Juventus Torino în etapa a 18-a din Serie A.

Cristiano Ronaldo a marcat în minutul 11, însă portughezul se afla în poziție de ofsaid.
La faza imediat următoare, Arturo Vidal a deschis scorul cu o lovitură de cap, din centrarea lui Nicolo Barella.

La startul reprizei a doua, fotbalistul care a pasat decisiv la primul gol al „nerazzurri-lor”, Nicolo Barella a stabilit rezultatul final în urma unui contraatac fulgerător.

A fost prima victorie a milanezilor în partidele directe cu Juventus din 2016.
Internazionale are același număr de puncte ca și liderul AC Milan, dar a disputat cu un meci mai puțin.

De partea cealaltă, „Bătrâna Doamnă” se află pe locul 5, la 7 distanță de primele două clasate.

Într-o altă dispută a etapei, echipa internaționalului moldovean Artur Ioniță, Benevento Calcio, a pierdut cu 1-4 partida cu FC Crotone.

Fotbalistul reprezentativei țării noastre a fost titular, dar a fost înlocuit în minutul 66. Benevento este pe treapta a 11-a în clasament.