Fotbalistul moldovean Gheorghe Andronic a înscris primul său gol în campionatul Belarusului

Fotbalistul moldovean Gheorghe Andronic a înscris primul său gol în campionatul Belarusului. Mijlocaşul clubului Ruh Brest a marcat în partida din deplasare cu Neman Grodno în cadrul etapei a opta.

Conaţionalul nostru l-a surprins pe portarul advers cu un şut splendid de la marginea careului în penultimul minut de joc.

Meciul de la Grondo a fost marcat de încă un gol superb, reuşit de armeanul Ghegam Kadimian în minutul 68.

Gruparea din Brest, nou-promovată în primul eşalon valoric, a obţinut victoria cu scorul de 4-2.

Gheorghe Andronic, care a semnat cu clubul din Belarus în luna martie, a jucat toate cele 90 de minute şi, pe lângă golul marcat a încasat un cartonaş galben.

Ruh a înscris în această confruntare mai multe goluri decât în toate celelalte 7 partide disputate până la acea oră în actuala ediţie de campionat.