FC Sevilla, pas greșit în La Liga. Andaluzii au încheiat la egalitate meciul din deplasare cu Levante

FC Sevilla a făcut un pas greșit în La Liga. Andaluzii au încheiat la egalitate meciul din deplasare cu Levante, scor 1-1, în etapa a 29-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

Trupa lui Julen Lopetegui a dominat partida și a deschis scorul prin Luuk De Jong în debutul reprizei secunde. Levante a fost echipa mai periculoasă pe final de meci și a reușit să smulgă un punct grație autogolului înscris de Diego Carlos.

FC Sevilla se află pe locul 3 în clasament și are 4 puncte avans față de Real Sociedad, însă bascii au un meci mai puțin disputat.

Tot aseară, Real Betis a remizat pe teren propriu cu Granada CF, scor 2-2. Oaspeți au condus la pauză după golul marcat de Carlos Fernandez . Finalul de meci a fost unul incendiar. În minutul 85, Sergio Canales a egalat, transformând un penalty, iar după trei minute Cristian Tello a adus-o pe Real Betis în avantaj.

Gazdele au ratat victoria în prelungiri, atunci când Roberto Soldado a înscris după un corner. Granada CF se află pe locul 8 în clasament, iar Real Betis pe 13.