Au luptat până la final! "Micii tricolori" au terminat la egalitate partida cu Bosnia și Herțegovina

Au luptat până la final şi au reuşit să obţină un punct! Fotbaliștii naționalei de tineret a Moldovei au terminat la egalitate, scor 1-1, partida de la Chișinău cu Bosnia și Herțegovina din preliminariile pentru Euro 2021. După o primă repriză fără goluri, oaspeții au marcat în minutul 51 prin Amer Beganovic.

„Micii tricolori” au asaltat poarta adversă și au egalat cu 2 minute până la încheierea partidei. Artur Crăciun a transformat cu sânge rece un penalty obţinut de Vadim Gulceac.

După 5 etape disputate, elevii lui Alexandru Guzun sunt pe ultimul loc în grupă, cu 4 puncte acumulate.

Următorul meci naționala de tineret îl va susține pe 9 octombrie, tot la Chișinău, cu reprezentativa similară a Germaniei.