Remiză dramatică pe Old Trafford. Manchester United a încheiat la egalitate meciul cu Southampton

Manchester United a ratat șansa de a urca pe podium în Premier League. „Diavolii roșii” au încheiat la egalitate meciul de acasă cu Southampton, scor 2-2.

„Sfinții” au înscris primii pe Old Trafford, prin mijlocașul Stuart Armstrong. United a revenit şi a marcat de două ori într-un interval de doar trei minute, prin Marcus Rashford şi Anthony Martial.

În minutul 87, antrenorul oaspeților, Ralph Hasenhuttl, a făcut o mutare inspirată. L-a trimis în teren pe Michael Obafemi, care avea să înscrie golul egalizator în al 6-lea minut de prelungiri.

Manchester United a rămas pe locul 5 în clasament, cu 59 de puncte, la egalitate cu Leicester City, însă „vulpile” au un golaveraj mai bun. Pe locul trei rămâne Chelsea Londra, cu 60 de puncte acumulate.