Pas uriaş către titlu. CFR Cluj a învins pe teren propriu formaţia FCSB

CFR Cluj a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia FCSB, în etapa a III-a a play-off-ului Ligii I, prima după întreruperea cauzată de pandemia de coronavirus.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 23, când jucătorul bucureştenilor Ovidiu Popescu a deviat balonul în propria poartă.

Elevii lui Bogdan Vintilă au căutat egalarea, însă portarul „feroviarilor” Giedrius Arlauskis a fost la înălțime.

CFR rămâne lider în campionatul de fotbal al României, cu șapte puncte avans față de FCSB și Universitatea Craiova, care împart locurile 2 şi 3.

Oltenii au, însă, un meci mai puțin disputat.

Într-o altă partidă, Viitorul Constanţa a învins pe teren propriu cu 2-1 pe Politehnica Iaşi.

Portarul moldovean al grupării oaspete, Denis Rusu, a jucat toate cele 90 de minute.