Luptă pe muchie de cuţit. Manchester United a învins pe Crystal Palace

luptă acerbă În Premier League pentru locurile ce conferă dreptul de participare în cupele europene intercluburi în sezonul următor. Atât pentru Liga Campionilor, unde duc primele 4 locuri din clasamentul final, cât şi pentru Liga Europei, unde ajung următoarele 3 clasate.

Într-o partidă a etapei a 36-a, antepenultima a competiției, Manchester United a învins pe Crystal Palace cu 2-0 .

Eroul meciului a fost Marcus Rashford. Internaționalul englez a înscris primul gol pe sfârșitul primei reprize, iar în minutul 78 a pasat decisiv la golul lui Anthony Martial, care a dat sentinţa celor 3 puncte.

Manchester United este pe locul 5 în clasament, la egalitate de puncte cu Leicester City. „Vulpile”, totuși, sunt pe treapta a patra, având golaverajul mai bun. Aseară, discipolii lui Brendan Rodgers au câștigat meciul cu Sheffield United, tot cu 2-0. Ayoze Perez și Demarai Gray au marcat pentru formaţia din Leicester.

Pe locul 3 în clasament este Chelsea Londra, care are un punct avans şi față de Leicester City, și faţă de Manchester United.