Călin Georgescu, RIDICAT de poliție din trafic! Președintele ales, dus cu mandat la Parchetul General

Călin Georgescu a fost oprit în trafic de polițiști, astăzi, în jurul prânzului, și dus cu mandat la Parchet, pentru a fi audiat într-un dosar legat de finanțarea campaniei electorale. Președintele ales de popor a intrat alături de avocați în sală, acolo unde va fi audiat. Pe numele său a fost deschis un al doilea dosar penal, sub acuzația de fals în declarația de avere. 

REACȚIA lui Elon MUSK: „„Au arestat persoana care a câștigat cele mai multe voturi la alegerile prezidențiale”, comentează Elon Musk, despre audierea de la Parchetul General a lui Călin Georgescu.

Într-o postare pe X, miliardarul american spune că asta este „Greșit”.

Acesta distribuie un clip în care Mike Benz explică „modul în care armele și armele sunt transferate în România printr-un pod aerian pentru a fi utilizate pentru aprovizionarea Ucrainei”. „NATO a vrut să construiască cea mai mare NATO bazată pe Marea Neagră din România. România a ales recent un partid neutru față de Rusia, care a vrut să pună capăt sprijinului acordat Ucrainei”, mai spune Benz.

Aici transmisiuni live de la Parchetu General:


Preluat de la: Timpul.md