Rapid București a încheiat la egalitate meciul cu Turris Turnu Măgurele

Rapid București a ratat pe ultima sută de metri promovarea în Liga 1. Giuleștenii au încheiat la egalitate meciul disputat in Regie cu Turris Turnu Măgurele, scor 1-1, din ultima etapă a play-off-ul ligii secunde de fotbal a campionatului României.

Adrian Ionuț Voicu a înscris pentru oaspeți, iar gazdele au egalat în al 6-lea minut de prelungiri, prin Amir Jorza.

După meci, jucătorii lui Rapid București au rămas minute bune pe gazon, de teama suporterilor, iar apoi au fost escortați de jandarmi. Câțiva fani din galerie au păcălit forţele de ordine şi au reuşit să-i lovească pe doi oameni din staff-ul rapidist.

Tot aseară, FC Argeș a remizat cu UTA Arad, scor 1-1, iar ambele formații au promovat în Liga 1. Jucătorii lui UTA au început petrecerea pe teren și au continuat-o în vestiar.

UTA a revenit în Liga 1 după o pauză de 12 ani. La Arad, mii de suporteri au ieșit pe străzi și au sărbătorit performanța echipei favorite.

CS Mioveni s-a clasat pe locul trei și va juca „barajul” de promovare cu formația care va termina sezonul pe locul 12 în Liga 1.